Muzyka do Tańca:


Muzyka salsowa charakteryzuje się bardzo dużą melodyjnością i wprawia zawsze w dobry nastrój ;).
Oprócz rozmaitych instrumentów dętych, pianina, czasem gitary tworzy ją bardzo rozbudowana sekcja rytmiczna, która wręcz porywa do tańca;

  * Sercem muzyki salsowej jest clave (dwa drewniane kołki o równej długości, które służą do wystukiwania podstawowego rytmu salsy)

Oprócz clave rytmikę salsy tworzą:,
  * congi (to komplet zazwyczaj trzech rodzajów bębnów, na których gra się dłońmi)
  * timbale (są rodzajem instrumentu perkusyjnego w salsie)
  * bongosy (to dwa na stałe połączone ze sobą bębenki, które są jednakowo wysokie, ale dzięki różnym średnicom oddają dźwięki o różnej wysokości. Gra się na nich samymi palcami)

Dodatkowo muzykę salsową urozmaicają jeszcze inne instrumenty rytmiczne jak:
calabasa, marakasy (rodzaj grzechotek) i guiro (rodzaj tarki)


Instumenty muzyczne do Salsy

 Profesjonalne buty do tańca:


  Wszystkim, którzy kochają taniec polecamy specjalne obuwie taneczne dostępne w różnych wzorach, kolorach i fasonach dla Pań i Panów. Obuwie taneczne wykonane jest ze specjalnych miękkich materiałów, posiada skórzaną podeszwę i jest przeznaczone do tańca na parkiecie. Ze względu na specjalne wykonanie i przeznaczenie zapewnia wysoki komfort tańca. Można zakupić gotowe obuwie lub zamówić buty szyte "na miarę"

* Obuwie taneczne dla Pań:

Panie mogą wybierać z różnorodnych modeli, fasonów i kolorów obuwia. Dostępne jest obuwie na płaskim, niskim lub wysokim obcasie typu "szpilka". Do obuwia na obcasie typu "szpilka" polecamy zaopatrzenie się także w specjalne silikonowe nakładki na obcasy, które chronią przed zużywaniem się fleków oraz zarysowaniem parkietu. Obuwie najczęściej wykonane jest ze skóry, materiałów skóropodobnych, obszywane specjalną satyną lub lakierowane (kolor złoty lub srebrny)

* Obuwie taneczne dla Panów:

Panowie mogą wybierać spośród obuwia treningowego lub eleganckiego wizytowego. Obuwie najczęściej wykonane jest ze skóry lub specjalnych miękkich matriałów skóropodobnych, lakierowanych i tekstylnych. Profesjonalne obuwie taneczne pozwala cieszyć sie tańcem na 100% !!!

Los Amigos
         Buty do tańca